Basiskennis chemie/Classificatie van stoffen/Periodiek Systeem Elementen: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
fix tables |
|||
Regel 280:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#dd88dd;" | <font size=1>(103)</font><br />[[w:Lawrencium|Lr]]
|}
----------------------------------------------------------------------------------
{| align=center bd=1 cp=0 cs=1 style="border-style:none;border-width:0px"
| align="left" colspan="19" | '''Het jaar waarin elemten ontdekt zijn. De elementen op een grijsachtige achtergrond zijn pas ontdekt na het opstellen van het periodiek systeem der elementen'''<ref>De jaartallen zijn ontleend aan de verschillende artkelen over de diverse elementen in de Wikipedia.</ref>
|-
|
Regel 321 ⟶ 305:
|-
|[[w:/Periode-1-element|1]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Aardalkalimetaal|2<br />IIa]]
|width=32 style="border-style:none" |
Regel 338 ⟶ 322:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Zuurstofgroep|16<br />VIa]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Halogeen|17<br />VIIa]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|[[w:/Periode-2-element|2]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|width=32 style="border-style:none" |
|width=32 style="border-style:none" |
Regel 353 ⟶ 337:
|width=32 style="border-style:none" |
|width=32 style="border-style:none" |
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|[[w:/Periode-3-element|3]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Scandiumgroep|3<br />IIIb]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Titaangroep|4<br />IVb]]
Regel 373 ⟶ 357:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Kopergroep|11<br />Ib]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:none" | [[w:/Zinkgroep|12<br />IIb]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|[[w:Periode-4-element|4]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|[[w:Periode-5-element|5]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|[[w:Periode-6-element|6]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#ddbbdd;" | <font size=1>*</font><br />
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|[[w:Periode-7-element|7]]
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#dd88dd;" | <font size=1>**</font><br />
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|width=32 colspan="19" style="border-style:none" |
|-
|width=32 style="border-style:none" colspan=3 | *[[w:Lanthanide|Lanthanide]]n
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|-
|width=32 style="border-style:none" colspan=3 | **[[w:Actinide|Actinide]]n
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|align=center valign=bottom width=32 style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:#888888; background:#
|}
Regel 500 ⟶ 484:
|+ '''Periode waarin de elementen ontdekt zijn'''
|-
|style="background:
|style="background:
|style="background:
|style="background:
|style="background:
|-
|style="background:
|style="background:#
|style="background:#
|style="background:#
|style="background:#
|}
|