Quenya/Stamvormen: verschil tussen versies

3.276 bytes verwijderd ,  15 jaar geleden
k
Tabel gewijzigd van HTML- naar Wikisyntax
(Piped links)
k (Tabel gewijzigd van HTML- naar Wikisyntax)
De verbuiging van de '''d'''- en '''t'''-stammen is regelmatig behalve in de possessief enkelvoud. Deze naamval maakt gebruik van de nominatief enkelvoud en de uitgang –'''wa''' (alle substantieven in deze categorie hebben u-dualen):
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || fion || fiondi || fiondu || fiondeli
|-----
<td>fion</td>
| <b>genitief</b> || fiondo || fiondion
<td>fiondi</td>
| fionduo || fiondelion
<td>fiondu</td>
|-----
<td>fiondeli</td>
| <b>possessief</b> || <u>fionwa</u> || fiondiva
</tr>
| fionduva || fiondelíva
<tr>
|-----
<td><b>genitief</b></td>
| <b>datief</b> || fionden || fiondin || fiondun || fiondelin
<td>fiondo</td>
|-----
<td>fiondion</td>
| <b>ablatief</b> || fiondello || fiondillon(r)
<td>fionduo</td>
| fiondullo || fiondelillo(n)(r)
<td>fiondelion</td>
|-----
</tr>
| <b>allatief</b> || fiondenna || fiondinnar
<tr>
| fiondunna || fiondelinna(r)
<td><b>possessief</b></td>
|-----
<td><u>fionwa</u></td>
| <b>locatief</b> || fiondessë || fiondissen
<td>fiondiva</td>
| fiondussë || fiondelisse(n)
<td>fionduva</td>
|-----
<td>fiondelíva</td>
| <b>instrumentalis</b> || fiondenen || fiondinen
</tr>
| fiondunen || fiondelínen
<tr>
|-----
<td><b>datief</b></td>
| <b>respectief</b> || fiondes || fiondis
<td>fionden</td>
| fiondus || fiondelis
<td>fiondin</td>
|}
<td>fiondun</td>
<td>fiondelin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>fiondello</td>
<td>fiondillon(r)</td>
<td>fiondullo</td>
<td>fiondelillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>fiondenna</td>
<td>fiondinnar</td>
<td>fiondunna</td>
<td>fiondelinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td>fiondessë</td>
<td>fiondissen</td>
<td>fiondussë</td>
<td>fiondelisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td>fiondenen</td>
<td>fiondinen</td>
<td>fiondunen</td>
<td>fiondelínen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>fiondes</td>
<td>fiondis</td>
<td>fiondus</td>
<td>fiondelis</td>
</tr>
</table>
 
 
 
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || haran || harni || harnet || haralli
|-----
<td>haran</td>
| <b>genitief</b> || harno || harnion || <u>haranto</u> || harallion
<td>harni</td>
|-----
<td>harnet</td>
| <b>possessief</b> || <u>haranwa</u> || harniva
<td>haralli</td>
| harnetwa || haralliva
</tr>
|-----
<tr>
| <b>datief</b> || harnen || harnin || harnent || harallin
<td><b>genitief</b></td>
|-----
<td>harno</td>
| <b>ablatief</b> || <u>harallo</u> || harnillon(r)
<td>harnion</td>
| harelto || harallillo(n)(r)
<td><u>haranto</u></td>
|-----
<td>harallion</td>
| <b>allatief</b> || <u>haranna</u> || harninnar
</tr>
| harnenta || harallinna(r)
<tr>
|-----
<td><b>possessief</b></td>
| <b>locatief</b> || <u>harandë</u> || harnissen
<td><u>haranwa</u></td>
| harnetsë || harallisse(n)
<td>harniva</td>
|-----
<td>harnetwa</td>
| <b>instrumentalis</b> || <u>harannen</u>
<td>haralliva</td>
| harninen || harnenten || harallinen
</tr>
|-----
<tr>
| <b>respectief</b> || harnes || harnis
<td><b>datief</b></td>
| harnetes || harallis
<td>harnen</td>
|}
<td>harnin</td>
<td>harnent</td>
<td>harallin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td><u>harallo</u></td>
<td>harnillon(r)</td>
<td>harelto</td>
<td>harallillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td><u>haranna</u></td>
<td>harninnar</td>
<td>harnenta</td>
<td>harallinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td><u>harandë</u></td>
<td>harnissen</td>
<td>harnetsë</td>
<td>harallisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td><u>harannen</u></td>
<td>harninen</td>
<td>harnenten</td>
<td>harallinen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>harnes</td>
<td>harnis</td>
<td>harnetes</td>
<td>harallis</td>
</tr>
</table>
 
 
In het enkelvoud zijn er slechts twee uitzonderingen:
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || seler || selli || sellet || selli
|-----
<td>seler</td>
| <b>genitief</b> || sello || sellion || <u>selerto</u> || sellion
<td>selli</td>
|-----
<td>sellet</td>
| <b>possessief</b> || <u>selerwa</u> || selliva
<td>selli</td>
| selletwa || selliva
</tr>
|-----
<tr>
| <b>datief</b> || sellen || sellin || sellent || sellin
<td><b>genitief</b></td>
|-----
<td>sello</td>
| <b>ablatief</b> || sellello || sellillon(r)
<td>sellion</td>
| sellelto || sellillo(n)(r)
<td><u>selerto</u></td>
|-----
<td>sellion</td>
| <b>allatief</b> || sellenna || sellinnar
</tr>
| sellenta || sellinna(r)
<tr>
|-----
<td><b>possessief</b></td>
| <b>locatief</b> || sellessë || sellissen
<td><u>selerwa</u></td>
| selletsë || sellisse(n)
<td>selliva</td>
|-----
<td>selletwa</td>
| <b>instrumentalis</b> || <u>selernen</u>
<td>selliva</td>
| sellinen || sellenten || sellinen
</tr>
|-----
<tr>
| <b>respectief</b> || selles || sellis
<td><b>datief</b></td>
| selletes || sellis
<td>sellen</td>
|}
<td>sellin</td>
<td>sellent</td>
<td>sellin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>sellello</td>
<td>sellillon(r)</td>
<td>sellelto</td>
<td>sellillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>sellenna</td>
<td>sellinnar</td>
<td>sellenta</td>
<td>sellinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td>sellessë</td>
<td>sellissen</td>
<td>selletsë</td>
<td>sellisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td><u>selernen</u></td>
<td>sellinen</td>
<td>sellenten</td>
<td>sellinen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>selles</td>
<td>sellis</td>
<td>selletes</td>
<td>sellis</td>
</tr>
</table>
 
 
 
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || falas || falassi
| falasset || falasseli
<td>falas</td>
|-----
<td>falassi</td>
| <b>genitief</b> || falasso || falassion
<td>falasset</td>
| <u>falasto</u> || falasselion
<td>falasseli</td>
|-----
</tr>
| <b>possessief</b> || falasseva || falassiva
<tr>
| falassetwa || falasselíva
<td><b>genitief</b></td>
|-----
<td>falasso</td>
| <b>datief</b> || falassen || falassin
<td>falassion</td>
| falassent || falasselin
<td><u>falasto</u></td>
|-----
<td>falasselion</td>
| <b>ablatief</b> || falassello || falassillon(r)
</tr>
| falasselto || falasselillo(n)(r)
<tr>
|-----
<td><b>possessief</b></td>
| <b>allatief</b> || falassenna || falassinnar
<td>falasseva</td>
| falassenta || falasselinna(r)
<td>falassiva</td>
|-----
<td>falassetwa</td>
| <b>locatief</b> || <u>falassë</u> || <u>falassen</u>
<td>falasselíva</td>
| falassetsë || falasselisse(n)
</tr>
|-----
<tr>
| <b>instrumentalis</b> || falassenen || falassinen
<td><b>datief</b></td>
| falssenten || falasselínen
<td>falassen</td>
|-----
<td>falassin</td>
| <b>respectief</b> || falasses || falassis
<td>falassent</td>
| falassetes || falasselis
<td>falasselin</td>
|}
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>falassello</td>
<td>falassillon(r)</td>
<td>falasselto</td>
<td>falasselillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>falassenna</td>
<td>falassinnar</td>
<td>falassenta</td>
<td>falasselinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td><u>falassë</u></td>
<td><u>falassen</u></td>
<td>falassetsë</td>
<td>falasselisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td>falassenen</td>
<td>falassinen</td>
<td>falssenten</td>
<td>falasselínen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>falasses</td>
<td>falassis</td>
<td>falassetes</td>
<td>falasselis</td>
</tr>
</table>
 
 
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
<tr>
<th> </th>
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th width="90px">meervoud</th>
<th width="90px">duaal</th>
<th width="90px">part. meerv.</th>
</tr>
<tr>
<td><b>nominatief</b></td>
<td>amil</td>
<td>amilli</td>
<td>amillet</td>
<td>amilli</td>
</tr>
<tr>
<td><b>genitief</b></td>
<td>amillo</td>
<td>amillion</td>
<td><u>amilto</u></td>
<td>amillion</td>
</tr>
<tr>
<td><b>possessief</b></td>
<td><u>amilwa</u></td>
<td>amilliva</td>
<td>amilletwa</td>
<td>amilliva</td>
</tr>
<tr>
<td><b>datief</b></td>
<td>amillen</td>
<td>amillin</td>
<td>amillent</td>
<td>amillin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td><u>amillo</u></td>
<td><u>amillon(r)</u></td>
<td>amillelto</td>
<td>amillillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>amillenna</td>
<td>amillinnar</td>
<td>amillenta</td>
<td>amillinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td>amillessë</td>
<td>amillissen</td>
<td>amilletsë</td>
<td>amillisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td>amillenen</td>
<td>amillinen</td>
<td>amillenten</td>
<td>amillinen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>amilles</td>
<td>amillis</td>
<td>amilletes</td>
<td>amillis</td>
</tr>
</table>
 
{| border="1" cellpadding = "5"
|-----
!
! width="90px" | enkelvoud
! width="90px" | meervoud
! width="90px" | duaal
! width="90px" | part. meerv.
|-----
| <b>nominatief</b> || amil || amilli || amillet || amilli
|-----
| <b>genitief</b> || amillo || amillion
| <u>amilto</u> || amillion
|-----
| <b>possessief</b> || <u>amilwa</u> || amilliva
| amilletwa || amilliva
|-----
| <b>datief</b> || amillen || amillin || amillent || amillin
|-----
| <b>ablatief</b> || <u>amillo</u> || <u>amillon(r)</u>
| amillelto || amillillo(n)(r)
|-----
| <b>allatief</b> || amillenna || amillinnar
| amillenta || amillinna(r)
|-----
| <b>locatief</b> || amillessë || amillissen
| amilletsë || amillisse(n)
|-----
| <b>instrumentalis</b> || amillenen || amillinen
| amillenten || amillinen
|-----
| <b>respectief</b> || amilles || amillis
| amilletes || amillis
|}
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
 
<tr>
{| border="1" cellpadding = "5"
<th> </th>
|-----
<th width="90px">enkelvoud</th>
!
<th width="90px">meervoud</th>
<th! width="90px">duaal</th> | enkelvoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| meervoud
! width="90px" | duaal
</tr>
! width="90px" | part. meerv.
<tr>
|-----
<td><b>nominatief</b></td>
| <b>nominatief</b> || olwen || olwenni
<td>olwen</td>
| olwennet || olwelli
<td>olwenni</td>
|-----
<td>olwennet</td>
| <b>genitief</b> || olwenno || olwennion
<td>olwelli</td>
| <u>olwento</u> || olwellion
</tr>
|-----
<tr>
| <b>possessief</b> || <u>olwenwa</u> || olwenniva
<td><b>genitief</b></td>
| olwennetwa || olwelliva
<td>olwenno</td>
|-----
<td>olwennion</td>
| <b>datief</b> || olwennen || olwennin
<td><u>olwento</u></td>
| olwennent || olwellin
<td>olwellion</td>
|-----
</tr>
| <b>ablatief</b> || olwennello || olwennillon(r)
<tr>
| olwennelto || olwellillo(n)(r)
<td><b>possessief</b></td>
|-----
<td><u>olwenwa</u></td>
| <b>allatief</b> || <u>olwenna</u> || <u>olwennar</u>
<td>olwenniva</td>
| olwennenta || olwellinna(r)
<td>olwennetwa</td>
|-----
<td>olwelliva</td>
| <b>locatief</b> || olwennessë || olwennissen
</tr>
| olwennetsë || olwellisse(n)
<tr>
|-----
<td><b>datief</b></td>
| <b>instrumentalis</b> || olwennenen || olwenninen
<td>olwennen</td>
| olwennenten || olwellinen
<td>olwennin</td>
|-----
<td>olwennent</td>
| <b>respectief</b> || olwennes || olwennis
<td>olwellin</td>
| olwennetes || olwellis
</tr>
|}
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>olwennello</td>
<td>olwennillon(r)</td>
<td>olwennelto</td>
<td>olwellillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td><u>olwenna</u></td>
<td><u>olwennar</u></td>
<td>olwennenta</td>
<td>olwellinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td>olwennessë</td>
<td>olwennissen</td>
<td>olwennetsë</td>
<td>olwellisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td>olwennenen</td>
<td>olwenninen</td>
<td>olwennenten</td>
<td>olwellinen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>olwennes</td>
<td>olwennis</td>
<td>olwennetes</td>
<td>olwellis</td>
</tr>
</table>
 
 
 
Ze worden als volgt verbogen:
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || lar || larri || larret || lalli
|-----
<td>lar</td>
| <b>genitief</b> || larro || larrion || <u>larto</u> || lallion
<td>larri</td>
|-----
<td>larret</td>
| <b>possessief</b> || <u>larwa</u> || larriva
<td>lalli</td>
| larretwa || lalliva
</tr>
|-----
<tr>
| <b>datief</b> || larren || larrin || larrent || lallin
<td><b>genitief</b></td>
|-----
<td>larro</td>
| <b>ablatief</b> || larrello || larrillon(r)
<td>larrion</td>
| larrelto || lallillo(n)(r)
<td><u>larto</u></td>
|-----
<td>lallion</td>
| <b>allatief</b> || larrenna || larrennar
</tr>
| larrenta || lallinna(r)
<tr>
|-----
<td><b>possessief</b></td>
| <b>locatief</b> || larressë || larrissen
<td><u>larwa</u></td>
| larretsë || lallisse(n)
<td>larriva</td>
|-----
<td>larretwa</td>
| <b>instrumentalis</b> || larrenen || larrinen
<td>lalliva</td>
| larrenten || lallinen
</tr>
|-----
<tr>
| <b>respectief</b> || larres || larris
<td><b>datief</b></td>
| larretes || lallis
<td>larren</td>
|}
<td>larrin</td>
<td>larrent</td>
<td>lallin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>larrello</td>
<td>larrillon(r)</td>
<td>larrelto</td>
<td>lallillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>larrenna</td>
<td>larrennar</td>
<td>larrenta</td>
<td>lallinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td>larressë</td>
<td>larrissen</td>
<td>larretsë</td>
<td>lallisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td>larrenen</td>
<td>larrinen</td>
<td>larrenten</td>
<td>lallinen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>larres</td>
<td>larris</td>
<td>larretes</td>
<td>lallis</td>
</tr>
</table>
 
 
Deze woorden hebben een uitzonderlijke locatief, instrumentalis en partitief meervoud:
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || men || memi || memet || melli
|-----
<td>men</td>
| <b>genitief</b> || memo || memion || <u>mento</u> || mellion
<td>memi</td>
|-----
<td>memet</td>
| <b>possessief</b> || memeva || memiva
<td>melli</td>
| memetwa || melliva
</tr>
|-----
<tr>
| <b>datief</b> || memen || memin || mement || mellin
<td><b>genitief</b></td>
|-----
<td>memo</td>
| <b>ablatief</b> || memello || memillon(r)
<td>memion</td>
| memelto || mellillo(n)(r)
<td><u>mento</u></td>
|-----
<td>mellion</td>
| <b>allatief</b> || memenna || meminnar
</tr>
| mementa || mellinna(r)
<tr>
|-----
<td><b>possessief</b></td>
| <b>locatief</b> || <u>mendë</u> || memissen
<td>memeva</td>
| memetsë || mellisse(n)
<td>memiva</td>
|-----
<td>memetwa</td>
| <b>instrumentalis</b> || <u>memnen</u>
<td>melliva</td>
| meminen || mementen || mellinen
</tr>
|-----
<tr>
| <b>respectief</b> || memes || memis || memetes || mellis
<td><b>datief</b></td>
|}
<td>memen</td>
<td>memin</td>
<td>mement</td>
<td>mellin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>memello</td>
<td>memillon(r)</td>
<td>memelto</td>
<td>mellillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>memenna</td>
<td>meminnar</td>
<td>mementa</td>
<td>mellinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td><u>mendë</u></td>
<td>memissen</td>
<td>memetsë</td>
<td>mellisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td><u>memnen</u></td>
<td>meminen</td>
<td>mementen</td>
<td>mellinen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>memes</td>
<td>memis</td>
<td>memetes</td>
<td>mellis</td>
</tr>
</table>
 
 
 
 
 
<table border="1" cellpadding = "5">
{| border="1" cellpadding = "5"
<tr>
|-----
<th> </th>
!
<th width="90px">enkelvoud</th>
<th! width="90px">meervoud</th> | enkelvoud
<th! width="90px">duaal</th> | meervoud
<th! width="90px">part. meerv.</th>| duaal
! width="90px" | part. meerv.
</tr>
|-----
<tr>
<td>| <b>nominatief</b></td> || filit || filici
| filicu || filiceli
<td>filit</td>
|-----
<td>filici</td>
| <b>genitief</b> || filico || filicion
<td>filicu</td>
| filicuo || filicelion
<td>filiceli</td>
|-----
</tr>
| <b>possessief</b> || <u>filiqua</u> || filiciva
<tr>
| filicuva || filicelíva
<td><b>genitief</b></td>
|-----
<td>filico</td>
| <b>datief</b> || filicen || filicin || filicun || filicelin
<td>filicion</td>
|-----
<td>filicuo</td>
| <b>ablatief</b> || filicello || filicillon(r)
<td>filicelion</td>
| filicullo || filicelillo(n)(r)
</tr>
|-----
<tr>
| <b>allatief</b> || filicenna || filicinnar
<td><b>possessief</b></td>
| filicunna || filicelinna(r)
<td><u>filiqua</u></td>
|-----
<td>filiciva</td>
| <b>locatief</b> || <u>filixë</u> || filicissen
<td>filicuva</td>
| filicussë || filicelisse(n)
<td>filicelíva</td>
|-----
</tr>
| <b>instrumentalis</b> || <u>filincen</u>
<tr>
| filicinen || filicunen || filicelínen
<td><b>datief</b></td>
|-----
<td>filicen</td>
| <b>respectief</b> || filices || filicis
<td>filicin</td>
| filicus || filicelis
<td>filicun</td>
|}
<td>filicelin</td>
</tr>
<tr>
<td><b>ablatief</b></td>
<td>filicello</td>
<td>filicillon(r)</td>
<td>filicullo</td>
<td>filicelillo(n)(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>allatief</b></td>
<td>filicenna</td>
<td>filicinnar</td>
<td>filicunna</td>
<td>filicelinna(r)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>locatief</b></td>
<td><u>filixë</u></td>
<td>filicissen</td>
<td>filicussë</td>
<td>filicelisse(n)</td>
</tr>
<tr>
<td><b>instrumentalis</b></td>
<td><u>filincen</u></td>
<td>filicinen</td>
<td>filicunen</td>
<td>filicelínen</td>
</tr>
<tr>
<td><b>respectief</b></td>
<td>filices</td>
<td>filicis</td>
<td>filicus</td>
<td>filicelis</td>
</tr>
</table>
 
 
504

bewerkingen

Informatie afkomstig van https://nl.wikibooks.org Wikibooks NL.
Wikibooks NL is onderdeel van de wikimediafoundation.